fbpx

Arçelik Klima Uyku Modu Ayarı Nasıl Yapılır ve Faydası Nedir? Arçelik Klima Uyku Modu Ayarı Nasıl Yapılır ve Faydası Nedir?

Arçelik Klima Uyku Modu Ayarı Faydası Nedir?

Uyku ayarı fonksiyonu, siz uyurken odanızın çok soğumasını veya ısınmasını önler. Klimayı soğutma veya ısıtma modundayken uyku ayarı fonksiyonu seçildiğinde en uygun konforu sağlayacak șekilde çalıșır ve belirlediğiniz süre sonunda klima kapanaır.

Arçelik Klima Uyku Modu Ayarı Nasıl Yapılır

klima-kumanda-acma-kapama.pngOn-Off tuşuna Basın Klimayı Çalıştırın.


arcelik-klima-kumanda-ayari-kumanda-mode-tusu.png Mode tusu ile klima soğukta kullanacaksanız (cool kar işaretine ayarlayınız) ısıtmada kullanıyorsanız (heat güneş işaretine) ayarlayınız.


derecederece-.png Klimayı istediğiniz sıcaklığa ayarlayın. (  insan vucudu için ideal ısı 24 derecedir.  )

 


sleep-uyku-modu-1.png Uyku ayarı fonksiyonunu bașlatmak SLEEP tuşuna basınız. sembolü ekranda belirecektir.


  Süresini ayarlayın. Tușlara her bastığınızda klimanın kaç saat sonra duracağını gösteren rakam artacak veya azalacaktır. – Uyku ayarını 1-7 saat arasında ayarlayabilirsiniz.


ayarlaması ișlemini bitirin. Ayar bittikten uzaktan kumandanın ekranında klimanın 1 saat sonra  belirecektir. Uyku ayarı fonksiyonunu iptal etmek için Kumanda on-off  tuşuna basarak ișlemleri uzaktan kumandanın göstergesindeki saat hanesi silinene kadar basın veya  tușuna bir kez basın.

derece-derece-ayarkumanda.png Uyku ayarı için lütfen uygun süreyi seçin. (Odanızı uzun süre soğutmak sağlığınız için iyi değildir.) Uyku ayarı fonksiyonundayken oda sıcaklığı ayar değeri, Soğutma modunda 30 dakika sonra belirlediğinizden 1°C daha yüksek, 1 saatin sonra ise 2°C daha yüksek olacaktır.

Uyku fonksiyonundayken oda sıcaklığı ayar değeri, Isıtma modunda 60 dakika sonra belirlediğinizden 1°C daha düșer, 2 saat sonra ise 2°C daha düșer.  Bu çizelgeye göre size enuygun ayarı yapınız.

arcelik-servisleri

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!