Buzdolabı Derece Ayarı Kaç Olmalı?

Buzdolabı Derece Ayarı Kaç Olmalı? Arçelik, Beko, Vestel, Bosch, Siemens, Horpoint, Ariston, Regal,Altus…
arcelik-buzdolabi-ayari.png

DONDURUCUSOĞUTUCU
-18°C
4°C
Normal Değer Dondurucu: -18°C       Soğutucu: +4°C  tavsiye edilir. Bu, normalde tavsiye edilen ayardır.
DIŞ ORTAM 30°C’yi geçtiğinde hava çok sıcak olduğu zamanlarda Dondurucu: -24°C   alt kısmı yani
20180528_030748-e1527466409426.jpg
Soğutucu: +4°C  tavsiye edilir.
Hızlı Dondurma +4°C. Yiyeceklerinizi kısa zamanda dondurmak istediğinizde kullanınız. Et ve balık ürünlerinde kalitenin korunması için uygulanması tavsiye olunur.
Ortamın sıcak olması veya çok kapı açıp kapamadan dolayı soğutucu bölmenizin yeterince soğuk olmadığını düşünüyorsanız.   Dondurucu:-18°C      Soğutucu: 2°C  ayarlayınız.
-18°C veya daha soğuk dereceleri, Hızlı soğutma Soğutucu bölmenizi yiyeceklerle fazla yüklediğinizde veya hızlı soğumasını istediğiniz besinler olduğunda kullanabilirsiniz. Yiyecekleri yüklemeden 4-8 saat önce hızlı soğutma fonksiyonlarını çalıştırmanız tavsiye olunur.

One thought on “Buzdolabı Derece Ayarı Kaç Olmalı?

  1. Üstadım arçelik a+ buzdolabı mızın derece ayarlama paneli. – 20 ve 6 derece de kilitli kaldı değişemiyoruz. Sebebi nedir ve nasıl düzeltilir.

Comments are closed.

Next Post

Klima Enerji Tasarruflu Kullanma Bilgileri

Table of Contents Enerji tasarrufu için yapılması gerekenlerKlima istediğiniz mekana uygun olduğundan emin olun.Klimayı kullandığınız mekanın ısı yalıtımlı olmasıKlima Montajındaki EtkenlerKlima Derece Ayarı Nasıl Olmalı ?Haftalık Klima BakımYıllık Klima Bakım (Genel Bakım)Klimanın programlama özelliğini Enerji tasarrufu için yapılması gerekenler Klima istediğiniz mekana uygun olduğundan emin olun. Soğutma kapasitesimekanın ihtiyacından daha […]

Subscribe US Now