Çiğli Ferroli Teknik Servisi


 Çiğli Ferroli servisi, kombi tamiri ihtiyacınıza profesyonel Ferroli kombi onarım hizmeti sunuyoruz. Ferroli kombi arıza yapması durumunda endişelenmenize gerek yok. İtina ile Ferroli kombi tamiri yapmaktayız. Ferroli kombi bozulduğunda bazen tehlikeli olabilir. çünkü su kaçağı , eşanjör delik olduğunda, Kombiden aşırı derecede sular akıyor ve evinizi sular altında kalabilir. Onun için kombi arıza yapması durumunda Uzman Çiğli acil Ferroli kombi servisimizi arayarak servis çağırınız.

Kombi tamir gerektirmeden önce herhangi bir arıza olmadan mutlaka yılda bir kez bakım yaptırınız. Kombi bakımını yaptırmanız durumunda kombi daha sağlıklı ve daha az doğalgaz tüketerek çalışacaktır.

Evinizde ısıtma ve sıcak su olmadan ne kadar stresli olduğunuzu biliyoruz Bu yüzden size hızlıca bir Ferroli Kombi teknik servis hizmeti ihtiyacınız olduğunda, Servisimiz kombinizi tamir edip bir yıl Garanti vermektedir. 7 gün 24 saat kombi tamir bakım için Özel Çiğli Ferroli Kombi servisi arayabilirsiniz. 

çiğli ferroli servisi

0 536 574 74 12

Protherm kombi servisi telefonu

Çiğli Ferroli kombi kullanıcılarının en çok karşılaştığı arıza kodları

Ferroli Kombi A01 Arıza kodu için Tıklayınız

  Ferroli Kombi Brülör ateşleme yapmıyor. Gaz yok. Kombiye normal gaz akışını kontrol ediniz. ve havanın borulardan tahliye edildiğinden emin olunuz .Elektrot tespit/ateşleme hatası . Elektrot kablo tesisatını kontrol edin. ve doğru konumlanmış olduğundan ve herhangi bir kalıntı içermediğinden emin olunuz. Arızalı gaz valfı Gaz valfını kontrol ediniz ve değiştiriniz.
  Brülör kapalı. sinyali varken alev var. Elektrot arızası. iyonizasyon elektrot kablolarını kontrol ediniz .Kart arızası Kartı kontrol ediniz.
  Ferroli Kombi Aşırı-sıcaklık korumasının devreye girmesi. Isıtma sensörü hasar görmüştür .Isıtma sensörünün doğru konumlandırılmış ve düzgün çalıştığından emin olunuz. Sistemde su devir-daimi (sirkülasyon) yok Sirkülatörü kontrol ediniz. Sistemde hava var Sistemin havasını boşaltınız.
  Ferroli Kombi Hava basıncı düşürücü 25 saniye içinde yeterli bir minimum değer alamıyor. Basınç düşürücü kablo tesisatı hatalı. Kablo tesisatını kontrol ediniz Bacanın ebatları yanlıştır. veya tıkalı durumdadır. Bacanın temizliğin .
  Ferroli Kombi Kablo tesisatında/ bağlantılarında sorun X5 konnektörünün üzerindeki köprü bağlı değil (4 ve 5 terminalleri) Kablo tesisatını kontrol ediniz .
  Ferroli Kombi Çıkış sensörü 1 arızası. Sensör hasarlı Sensörün kablo tesisatını kontrol ediniz veya sensörü değiştiriniz. Kablo tesisatında kısa-devre Kablolarda kopukluk var .
  Ferroli Kombi Sıcak su devresinin sensöründe arıza Sensör hasarlı Sensörün kablo tesisatını kontrol ediniz veya sensörü değiştiriniz. Kablo tesisatında kısa-devre Kablolarda kopukluk var .
  Ferroli Kombi Kazan bölmesi sensöründe arıza. Sensör hasarlı Sensörün kablo tesisatını kontrol ediniz veya sensörü değiştiriniz. Kablo tesisatında kısa-devre Kablolarda kopukluk var.
  Ferroli Kombi Çıkış sensörü 2 arızası Sensör hasarlı Sensörün kablo tesisatını kontrol ediniz veya sensörü değiştiriniz. Kablo tesisatında kısa-devre Kablolarda kopukluk var
  Ferroli Kombi Ateşleme aşamasından sonra alev yetersizliği. Gaz sisteminde düşük basınç Gaz basıncını kontrol ediniz. Brülör minimum basınç kalibrasyonu Basınç değerlerini kontrol ediniz .
  Ferroli Kombi Hava sinyali korumasının devreye girmesi Son 15 dakika içerisinde 5 kez F05 arızası F05 arızasına bakınız.
  Ferroli Kombi Besleme gerilimi 170V’dan az. Elektrik úebekesi problemi Elektrik sistemini/tesisatını kontrol ediniz.
  Ferroli Kombi Şebeke frekansı anormal Elektrik úebekesi problemi Elektrik sistemini/tesisatını kontrol ediniz.
  Ferroli Kombi Sistem su basıncı do÷ru de÷il Basınç çok düúük Sistemi doldurunuz/yükleme yapınız Sensör hasarlı Sensörü kontrol ediniz.
  Ferroli Kombi Harici sensör arızası Sensör hasarlı veya kablo bağlantılarında kısa-devre Sensörün kablo tesisatını kontrol ediniz veya sensörü değiştiriniz Sıcaklık akışı aktivasyonundan sonra sensörün bağlantısı kesilmiştir Harici sensör bağlantısını tekrar yapınız veya sıcaklık akışını devre dışı bırakınız.
  Ferroli Kombi Sistem su basıncı doğru değil. Basınç çok yüksek Sistemi kontrol ediniz .Emniyet valfını kontrol ediniz. Genleşme tankını kontrol ediniz.
  Ferroli Kombi Sensörlerin konumlandırılması Çıkış sensörünün boru ile bağlantısı kesilmiş Isıtma sensörünün doğru konumlandırılmış ve düzgün çalıştığından emin olunuz .
  Ferroli Kombi Isıtma sensöründe anormallik Sensör hasarlı Sensörü değiştiriniz .
  Ferroli Kombi Eşanjör korumasının devreye girmesi. Sistemde H2O (su) devir-daimi yok Sirkülatörü kontrol ediniz .Sistemde hava var Sistemin havasını boşaltınız .
  Ferroli Kombi Sistem su basıncı sensöründe arıza Kablolarda kopukluk var Kablo tesisatını kontrol ediniz .
  Ferroli Kombi Modureg arızası Kablolarda kopukluk var Kablo tesisatını kontrol ediniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir