Demirdöküm Kombi F5 Hatası Arıza Restleme

[Toplam:0    Ortalama:0/5]


Demirdöküm Kombi F5 Arızası
 ile ilgili sormak emirdokum-kombi-f5-f05-atron-neva-nepto-300x113.jpgistediğiniz soruları
 YORUM bölümünden sorabilirsiniz

F05 – PROSESTAT ARIZASI:


ÖNCELİKLE KOMBİYİ RESETLEYİNİZ.

F05 Arızası: Prosestat Arızalı, Hermetik cihazlarda 25 saniye boyunca hava akışı hissedilmezse bu hata kodu ekranda belirir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı f5-kombi-arizasi-demirdokum-e1478474682475-300x207.jpg

Yeterli hava akışı sağlanırsa cihaz tekrar devreye girer.Bacalı cihazlarda ise baca termostatı limit sıcaklık değerine ulaşırsa

bır hata kodu ekranda belirir. Atıkgaz sıcaklığı baca termostatının alt sıcaklık değerine düştüğünde cihaz tekrar devreye girer.

F5 Hatası Çözüm İçin Kontrol Edilmesi Gereken Parçalar

1 – Baca
2 – Fan Kablo Ve Bağlantıları
3 – Prosestat ve Hortumları
4 – Anakart Arızalı. Kart Tamir Edilip 1 yıl Garanti Verilerek Cihaz Çalışır Durumda Teslim Edilir.
emirdöküm kombi f5 arizasi, arızası, arıza kodu, hatası, nedir, nasıl giderilir, Neva F5, Atron F05 Arızası, Nitron F5 Hatası,neva kombi f5 arızası hatası nasıl giderilir, Nepto F5 Hata Kodu

18 thoughts on “Demirdöküm Kombi F5 Hatası Arıza Restleme”

 1. Kombim Demirdöküm Vinto. F5 arızası var. Kombinin ön ve iç kapağını açınca yanıyor sonra kapatıyorum. 1-2 saat sonra tekrar arızaya geçiyor. Bu arada kombi ateşleme yapıyor ama yanmıyor.

 2. kombi demirdöküm sargon
  f5 arızası veriyor kapatıp tekrar açınca çalişyor 5sn sonra sıcaklığı 20ye düşüyor f5 tekrer dönüyor
  porblem ne nasıl çöünür?

 3. demirdokum nitronun elektronik kartı arızalı ise yetkili servisce değişimi kaç tl ye degiştirilmesi uygun olur bu konuda hiçbir bilgim yok. ve gerçek anlamda yuksek fiyatlar söz konusu…

 4. Demirdokum neva kombi: kombi normal çalışırken ortalama 5dakikada bir devreye giriyor bazen ateşleme yapmıyor sadece fan sesi oluyor yanma yok? Banyoda ise şu ara ara bilgini oluyor sonra tekrar ısınıyor, suda tanzim var, ekranda bazen f5 arizasiyaziyor.

 5. Merhaba benim demir döküm atron kombim var. Sorunum şu sıcak suyu açtığımda 1_2 dakka sonra su soğuyor ve f_05 hatası veriyor kombi sigortasını kapatıp bir kaç saniye bekleyip tekrar açıyorum su ısınıyor ve tekrar f05 arzası veriyor sizce sorun nedir teşekkürler.

 6. Demirdöküm Nitron sıcak su ve F5 sorunu vardı bu sitede bulup Karşıyaka’dan Kadir Ustayı aradık sağolsun hızlı bir şekilde gelip sorunu çok ucuz bir fiyata halletti.

 7. İyi günler demirdöküm hermetiķ şofben kullanıyorum.sıcaklık ayarlarını değiştirsemde gösterge 51 i gösteriyor su sıcak akıyor.ısıyı düşüremiyorum.

  1. Sicak su ntcsi yani suyun isisini algilayan ntc arizali veya yuzeyi kireclenmis olabilir. Sensorun yuzeyi kirecli ise isiyi yanlis olcer. Ve saglikli calismaz izmirde iseniz yardimci oluruz

 8. Arkadaşlar demirdöküm nitron plus kombim aldığımdan beri f5 hatası veriyordu. Demirdöküm yetkili servisi ve kombi bayiimiz baca arızası deyip bacayı sabitlediler, sağlamlaştırdılar ama hata yine tekrar etti. Demirdöküm yetkili servisi tekrar geldiğinde kombi fanına baktı. Fan çıkışından bacaya geçişte yuvarlak alüminyum bir parça var bilezik şeklinde. Balkondan uzanan uzun bacalarda bu parçanın ilk takıldığında sökülmesi gerekiyormuş. Bu parça sadece kısa bacalarda rüzgar girişini engellemek için kullanılırmış. Parçayı çıkardı ve arıza tamamen düzeldi. Ben garanti kapsamında yaptırdım ama anakart değişecek, fan değişecek diyerek fazla para almaya çalışanlara itibar etmeyin öncelikle bu şekilde sorunu çözmeye çalışın.

 9. Hocam iyi akşamlar, birkac güne kadsr sorunu olmayan komdimde f5 hava akışı arızası vermeye başladı. Bacayı kontrol ettim söküp tekrar taktım ama geçmedi. Iki sene once balkonu kapatınca L seklinde uzatmistim, 2 sene sonra tekrar arıza neden verir acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir