İncirli Arçelik ServisiMamak İlçelerindeki Arçelik Teknik Servisi Asağıda Listenemektedir...


ABİDİNPAŞA

Telefon: 03123678383
ABİDİNPAŞA KARAŞAR CAD. (ESKİ 329 SK.) NO:5/A
dinc@servis.arcelik.com.tr

KAYAŞ

Telefon: 03123680204
MİSKET MAH. ANADOLU CAD. NO:170/A
narlie@servis.arcelik.com.tr

ŞEHİTLİK

Telefon: 03123657373
USLU SK. NO:26/A-B
arc@servis.arcelik.com.tr

DOĞU ANKARA NAKLİYE MONTAJ

Telefon: 03123682022
ÇAĞLAYAN MAH. SEHİT ZÜLFİ ÇELİK CAD. NO:13/A
necelojistik@servis.arcelik.com.tr

DOĞUKENT ŞUBE

Telefon: 03123753375
DURALİ ALİÇ MAH. DOĞUKENT CAD. NO:312/B
kosarogluo@servis.arcelik.com.tr

Mamak Arçelik Yetkili Servisi: 444 0 888

Ankara Mamak Arçelik beyaz eşya klima ve kombi teknik servis; Mamak bölgesinde kombi, klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi teknik uzman servis hizmeti vermektedir. Mamak Arçelik ekibi servis olarak, Arçelik markasında beyaz eşya, kombi veya klimaların bakım ve onarımlarını kaliteli bir şeklide gerçekleştirmektedir. Mamak'da Arçelik ürünlerinde arıza olan müşteriler, Arçelik teknik servis numaralarını kullanarak iletişime geçtiklerinde, Mamak Arçelik kombi bakım ve Mamak Arçelik kombi tamiri hizmetini gerçekleştirmektedir.

√ Ankara Mamak Arçelik Beyaz Eşya, Klima ve Kombi Teknik Servis Hizmeti

Ankara Mamak Arçelik Teknik servis, evlerde ya da iş yerlerinde kullanılan Arçelik beyaz eşya, kombi ve klimaların bakım onarım teknik servis hizmetlerini vakit kaybı yaşamadan gerçekleştirmektedir. Mamak Arçelik kombi, beyaz eşya ve klima teknik servis için müşterilerin Mamak Arçelik teknik servis numaralarını aranması yeterli oluyor. Mamak Arçelik teknik servis olarak yerinde bakım ve onarım hizmeti vermektedir. Böylece Mamak'da Arçelik ürünleri kullanan müşterilerin eşyalarının tamir edilip gelmesi için bilinmeyen süre beklemek zorunda kalmıyorlar. Ankara Mamak Arçelik teknik - tamir elemanları kombi ve klima yerinde görerek elektrik, parça ya da kullanım kaynaklı sorunları gideriyorlar. Çok nadir olarak sorunlara yerinde çözüm olmaması durumda servis merkezine getirerek kısa sürede sorunların ortadan kalkmasını sağlıyor.

√ Haftanın 7 Günü Mamak Arçelik Teknik Servis Hizmeti

Ankara Mamak'da Arçelik teknik - tamir servisi olarak Mamak’nın neresinde olursa olsun müşterilerimiz ihtiyaç duyduklarında 7 gün servis hizmeti veriyoruz. Müşterilerimiz Arçelik kombi, klima, beyaz eşya arıza onarım ya da bakım ihtiyaçları duyduklarında firmamıza iletişim numaralarından ulaşarak talepte bulunduklarında istedikleri hizmeti gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimiz bizlere servisimize ait web sayfasından form doldurarak ulaşabiliyorlar ya da servisimize ait telefon numaralarını kullanarak bizlere ulaşabiliyorlar. Bizlerde talebi aldığımızda belirtilen adrese giderek bakım ya da soruna göre onarım tamir yapıyoruz.

√ Ankara Mamak Arçelik Kombi Yedek Parça Değişim Hizmeti

Mamak Arçelik Teknik ekibi olarak beyaz eşya, kombi ya da klimalarda yaşanan sorunlar için yedek parça değişim teknik servis hizmeti vermektedir. Mamak Arçelik Elemanları beyaz eşyaların ya da diğer ürünlerin sorunlarını inceliyorlar ve onlara çözümler üretiyorlar. Bazı durumlarda eşyaların Arçelik kombi, klima, beyaz eşya yedek parça değişim ihtiyacı olabiliyor. Bu durumda da Arçelik teknik servis, bozulan Arçelik yedek parça yerine orijinal yedek parça takarak sorunun ortadan kalkmasını sağlıyorlar. Böylece Arçelik klima, kombi ya da beyaz eşyalar sorunsuz çalışıyor. Bozulan parçalar için orijinal yedek parça takan Arçelik Mamak teknik servis, bu parçalar için garanti de veriyor. Böylece Arçelik teknik servisi tercih eden müşteriler orijinal yedek parçada 1 yıl garantiye sahip olmuş oluyorlar.

√ Arçelik Ürünlerinde Karşılaşılan Sorunlara Çözüm

Mamak Arçelik teknik servisi olarak çözüm sunulan Arçelik ürünleri sorunlarından bazıları şunlardır; Arçelik kombilerde petekleri ısıtmama sorunu, Arçelik kombi ateşleme yapmıyor, Arçelik kombi fan motoru arızası. Arçelik kombi ana eşanjör tıkanıklığı , Arçelik kombi plaka eşanjör tıkanıklığı , Arçelik kombi ana eşanjör arızası.  Arçelik kombi basınç tankı hava kontrolü, Arçelik kombi sesli çalışıyor, Arçelik kombi arızaları. Arçelik kombi e1 arızası çözüm, Arçelik kombi e4 arızası resetleme,  Arçelik ruby kombi su basma musluğu. Arçelik kombi e6 arızası nasıl giderilir,  Arçelik kombi ep arızası nedir, Arçelik doğalgaz kombi elektronik kart arıza kodları. Arçelik kombi Anakart , Arçelik elektronik kart tamiri, Arçelik buzdolaplarında buzlanma sorunu, Arçelik buzdolabı motoru çalışmıyor.  Arçelik buzdolabı alt bölüm soğutmuyor, Arçelik buzdolabı ayarı, Arçelik çamaşır makinelerinde su akıtma sorunu çözüm, Arçelik bulaşık makinesi lekeleri çıkarmama sorunu. Arçelik bulaşık makinesi bulaşıkları çiziyor, Arçelik klimalarda çalışmama sorunu, Arçelik çamaşır makinelerinde su boşaltmama sorunu. Arçelik buzdolaplarında sesli çalışma sorunu, Arçelik bulaşık makineleri ısıtmama sorunu çözümü. Arçelik çamaşır makinelerinde aşırı ses yapma sorunu, Arçelik fırınlarda ısınmama sorunu, Arçelik Klima  Bakımı ve filtre temizliği, Arçelik klima demontajı ve montaj, Arçelik klima sökme takma, Arçelik klimacı, Arçelik klima gaz şarjı ve gaz eksikliği tamamlama arıza ve sorunları tesbit ederek. Mamak Arçelik arıza servis çözümleri yerinde tamir hizmeti kapsamında gerçekleştiriyor.

√ Klima Ve Kombiler İçin Bakım Hizmeti

Arçelik teknik servis olarak tamir hizmetlerinin dışında Arçelik marka kombi ve klimalar için bakım hizmeti vermektedir. Klima ve kombi gibi ürünlerin bakımlarının zamanında yapılması onların kaliteli çalışmasını ve sahiplerini memnun etmelerini sağladığı için gerekli bakımları firma olarak yapıyoruz. Örneğin kombiler bakımları zamanında yapılmadığında kış aylarında kullanıcılara ısıtmamak ya da arıza gibi sorunlar sıcak su gelmemesi veya bir ısınıp bir soğuması gibi ve peteklerin tam ısınmaması ve yakın peteklerin ısınıp uzak peteklerin ısınmaması sorunları yaşatabiliyorlar. Arçelik kombi servisleri verdikleri hizmetle bunu ortadan kaldırıyor. Bakım alanında çalışan elemanlarımız mekanlarda kullanılan kombileri inceleyerek onların sıcak su, kalorifer ve bağlantı kontrollerini yapıyorlar. Bunun dışında kombilerde çalışmayı engelleyecek kir ve tozlanma durumlarını ortadan kaldırıyorlar. Ayrıca baca fanı ve filtreler dahil kontrol edilecek parçaların kontrolünü yaparak kombilerin sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlıyorlar. Mamak Arçelik Kombi Teknik Servisleri olarak müşterilerimiz için kombilerinin bakımlarının en az yılda bir kez yaptırmalarının öneriyor. Böylece istenmeyen arızaların önüne geçileceğine inanıyoruz. Aynı şekilde klimalarında ısıtma ya da soğutma işlemlerini kaliteli bir şekilde gerçekleştirmek içinde klimaların bakımını Mamak Arçelik klima bakım elemanlarımızla yapıyoruz. Elemanlarımız klimaların kullandığı hava filtrelerinin kontrolünü ve bakımını yaparak klimaların kaliteli çalışmalarını sağlıyorlar. Ayrıca elemanlarımız klimaların çalışmasını sağlayan kablo ve tesisat kontrolünü de yapıyorlar ve klimaların sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorlar. Servis firması olarak klima kullanan müşterilerimizin ise gerekli periyodik bakımlarını yılda iki kere yaptırmalarını öneriyoruz. Mamak’da yaşayan kişiler klima ve kombi için bizleri tercih ettiklerinde hizmetimizden memnun kalacaklarını yaptığımız bakımlara güvenerek garanti ediyoruz.

√ Uygun Fiyatlarla Mamak Arçelik Servisi Hizmetleri

Mamak Arçelik teknik servisleri olarak beyaz eşyaların ya da kombi gibi ısıtma ürünlerin periyodik bakımları ya da onarımları için verdiğimiz profesyonel hizmetlerimizi uygun fiyatlarla gerçekleştiriyor. Böylece Arçelik Teknik Servis ihtiyacı duyan müşterilerin bütçelerine yük olmamaya çalışmaktadır. Uygun fiyatlarla verdiği hizmetleri de kusursuz olarak gerçekleştiriyoruz. Gerek hizmetlerle gerekse de fiyatlarla müşterilerimizin servislerinden memnun olmasını amaçlıyor.

Arçelik Çamaşır Makinesi Arıza ve Çözümleri

 
Sorun Nedeni Çözüm
Çamaşır makinesi kapağını kapattıktan sonra program başlamıyor. Başla / Bekle / İptal düğmesine basılmamış olabilir. Başla / Bekle / İptal düğmesine basın.
Program başlatılamıyor veya program seçimi yapılamıyor. Altyapı kaynaklı problemler (şebeke voltajı, su basıncı vb.) nedeniyle ürün kendini korumaya almış olabilir.  Başla / Bekle / İptal düğmesine 3 saniye süreyle basarak ürünü fabrika ayarlarına getirin. (Bkz. Programın iptal edilmesi”)
Çamaşır makinesi içinde su var. Üretim sırasında kalite kontrol işlemleri nedeniyle ürünün içinde bir miktar su kalmış olabilir. Bu arıza değildir, suyun ürüne zararı yoktur.
Çamaşır makinesi su almıyor. Musluk kapalı olabilir.Su girişi hortumu bükülmüş olabilir. • Hortumu düzeltin. Su girişi filtresi tıkalı olabilir. • Filtreyi temizleyin. Yükleme kapağı kapanmamış olabilir. • Muslukları açın. Su girişi hortumu bükülmüş olabilir. • Hortumu düzeltin. Su girişi filtresi tıkalı olabilir. • Filtreyi temizleyin. Yükleme kapağı kapanmamış olabilir. • Kapağını kapayın.
Çamaşır makinesi su tahliye etmiyor. Su gideri hortumu tıkanmış veya kıvrılmış olabilir. Pompa filtresi tıkanmış olabilir. Su gideri hortumu tıkanmış veya kıvrılmış olabilir. • Hortumu temizleyin veya düzeltin. • Pompa filtresini temizleyin.
Çamaşır makinesi titreşim veya ses yapıyor. Ürün dengesiz duruyor olabilir. Pompa filtresine sert bir cisim kaçmış olabilir. Nakliye emniyet cıvataları çıkarılmamış olabilir. Üründeki çamaşır miktarı az olabilir. Ürüne aşırı miktarda çamaşır koyulmuş olabilir. Ürün sert bir yüzeye dayanıyor olabilir. • Ayaklarını ayarlayarak ürünü dengeleyin. • Pompa filtresini temizleyin. • Nakliye emniyet cıvatalarını çıkarın. • Ürüne daha çok çamaşır yükleyin. • Ürünün içindeki çamaşırların bir kısmını çıkarın ya da çamaşırları elinizle düzelterek ürünün içine eşit bir şekilde dağıtın. • Ürünün herhangi bir yere dayanmadığını kontrol edin.
Arçelik Çamaşır makinesi altından su geliyor. Su gideri hortumu tıkanmış veya kıvrılmış olabilir. Pompa filtresi tıkanmış olabilir. • Hortumu temizleyin veya düzeltin. • Pompa filtresini temizleyin.
Arçelik Çamaşır makinesi, program başladıktan bir süre sonra durdu. Voltaj düşüklüğü nedeniyle makine bir süre durmuş olabilir. • Voltaj normal seviyeye geldiğinde ürün çalışmaya kaldığı yerden devam eder.
Arçelik Çamaşır makinesi aldığı suyu doğrudan tahliye ediyor. Tahliye hortumu yeterli yükseklikte olmayabilir. • Tahliye hortumunu kullanım kılavuzunda anlatıldığı gibi bağlayın.
Arçelik Çamaşır makinesi Yükleme kapağı açılmıyor. Üründeki su seviyesinden dolayı kapak kilidi devrededir. Ürün suyu ısıtıyor ya da sıkma adımında olabilir. • Pompa ya da Sıkma programını çalıştırarak suyu tahliye edin. • Programın bitmesini bekleyin. Kapak kilidi devrededir. Kapak kilidi program bittikten birkaç dakika sonra devreden çıkar. • Kapak kilidinin devreden çıkması için birkaç dakika bekleyin.
Arçelik Çamaşır Makinesi Yıkama, kılavuzda belirtilenden daha uzun sürüyor. Su basıncı düşük olabilir. Voltaj düşük olabilir. Su girişi sıcaklığı düşük olabilir. Durulama sayısı ve / veya durulama suyu miktarı artmış olabilir. Fazla deterjan kullanılması nedeniyle aşırı köpük oluşmuş ve otomatik köpük sönümleme sistemi devreye girmiş olabilir. • Ürün, gelen su miktarının azalması nedeniyle yıkama kalitesinin düşmesini önlemek için yeterli suyu alıncaya kadar bekler. Bu nedenle yıkama süresi uzar.• Voltaj düşük olduğunda yıkama kalitesinin düşmemesi için yıkama süresi uzatılır. • Soğuk mevsimlerde suyun ısıt ılması için gereken süre uzar. Ayrıca, yıkama kalitesinin düşmemesi için de yıkama süresi uzatılır. • Ürün, daha iyi durulama yapması gerektiğinde durulama suyu miktarını artırır ve gerekirse bir durulama adımı daha ekler. • Önerilen miktarda deterjan kullanın.
Arçelik Çamaşır Makinesi sıkma adımına geçmiyor. Çamaşır, üründe dengesizlik yaratmış olabilir. Ürün içindeki su tahliye edilemediği için sıkma yapmamış olabilir. Fazla deterjan kullanılması nedeniyle aşırı köpük oluşmuş ve otomatik köpük sönümleme sistemi devreye girmiş olabilir. Ürünün içindeki çamaşırların dengesiz dağılmış olması nedeniyle, otomatik dengesiz yük algılama sistemi devreye girmiş olabilir. • Filtre ve tahliye hortumunu kontrol edin. • Önerilen miktarda deterjan kullanın.

Arçelik Klima Arızaları için çözüm önerileri

Arçelik Klima çalışmıyor.

• Sigorta veya devre kesici atmış olabilir. >>> Sigortanın atıp atmadığını ve devre kesiciyi kontrol edin. • Zamanlayıcı yanlış ayarlanmış olabilir. >>> Zamanlayıcıyı ayarlama sırasında bir hata yapıp yapmadığınızı kontrol edin.

Arçelik Klima etkili olarak soğutmuyor veya ısıtmıyor.

• Filtre kirli olabilir. >>> Filtrenin kirli olup olmadığını kontrol edin. • Uygun sıcaklık seçilmemiş olabilir. >>> Sıcaklık ayarının doğru yapılıp yapılmadığını kontrol edin. • Klimayı ilk çalıştırdığınızda oda çok sıcak olabilir. >>> Klimayı ilk çalıştırdığınızda oda çok sıcak ise soğutma için biraz bekleyin. • Ünite dışarıdan hava alamıyor olabilir. >>>> Ünitenin hava giriş ve çıkış pencerelerinin önünde bir engel olup olmadığını kontrol edin.

Odada tuhaf bir koku var.

• Odadaki eşyalar koku yapıyor olabilir. >>> Kokunun duvardaki, halılardaki, mobilyalardaki veya oda içinde bulunan giysilerdeki nemden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.

Arçelik Klima gürültülü çalışıyor.

Su akıyormuş gibi bir ses geliyorsa bu bir arıza değildir. Klimanın içinde dolaşan soğutucu akışkanın sesidir. Sıkışmış havanın boşalırken çıkardığı gibi bir ses geliyorsa bu bir arıza değildir. Klimanın ısıtma işlemi sırasında buz çözülme işleminin başlangıcında ve bitiminde ünitenin içinde gerçekleşen soğutucu gazın ters yönlere hareket etmesinden doğan sestir.

Klima sis üflüyor.

Ortam çok nemliyse klimadan çıkan hava akımının sıcak havayı soğutması ile buğulanma oluşacaktır. Bu, klimanın yanlış çalışmasından kaynaklanmaz ve bir arıza değildir.

Klima tekrar çalıştırıldığında 3 dakika kadar çalışmıyor.

Bu, klimanın korunması için geliştirilmiş bir önlemdir. 3 dakika sonunda klima çalışmaya başlayacaktır. Uzaktan kumandanın göstergesi silik veya hiç göstermiyor. • Piller bitmiş veya yanlış yerleştirilmiş olabilir. >>> Pilleri kontrol edin.

Klimayı çalıştırıldığında veya durduktan sonra iç üniteden “tik” “tik” gibi sesler geliyor.

Sıcaklık değişikliği plastik gövdenin büzülmesi veya genleşmesine yol açar. Bu, klimanın yanlış çalışmasından kaynaklanmaz ve bir arıza değildir.

Isıtma işlemi sürerken hava akımı doğrudan doğruya başlamıyor.

Eğer hava akımı, sıcaklık derecesi yükselmeden başlarsa, istenmeyen bir soğutma etkisi görülecektir. Bunu önlemek için hava akımı, sıcaklık yeterli dereceye ulaştıktan sonra başlayacaktır. Bu, klimanın yanlış çalışmasından kaynaklanmaz ve bir arıza değildir. Bu bölümdeki talimatları uygulamanıza rağmen sorunu gideremezseniz ürünü satın aldığınız bayi ya da Yetkili Servise başvurun. Çalışmayan ürünü kendiniz onarmayı asla denemeyin.

Arçelik Kombi Arıza Kodu

Bir hata oluştuğunda ekranda hata kodu görüntülenecektir (örneğin E01).

Resetlenebilir arızalar E, resetlenmeyen arızalar F kodu ile gösterilmektedir.

Kombiyi resetlemek için, RESET  tuşuna  5sn basılı tutun.

ARIZA TANIMI
E01 : Başarısız ateşleme
E02 : Hatalı alev oluşumu
E03 : Aşırı ısınma hatası
E04 / 05 / 06 : Presostat arızası
E08 : İonizasyon / elektronik kart arızası
E09 : Gaz valfi geri besleme arızası
E12 / 21 : Elektronik kart arızası
F02 : Hatalı alev oluşumu
E82 : İonizasyon arızası
F13 : Reset kilitlenmesi (cihaz elektrik beslemesini açıp kapatın.)
F22 : Düşük voltaj arızası
F23 : Presostat arızası
F25 : Elektronik kart arızası
F31 : Merkezi ısıtma NTC sensör arızası
F32 : Dış hava sensörü arızası
F33 : Kullanım suyu NTC sensör arızası
F37 : Düşük su basınç arızası
F59 : Gaz valfi arızası
 
UYARI: Bu bölümdeki talimatları uygulamanıza rağmen sorunu gideremezseniz ürünü satın aldığınız bayi ya da Yetkili Servise başvurun. Çalışmayan ürünü kendiniz onarmayı asla denemeyin.