[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Demirdöküm Klima Kumandası Soğuk Ayarı

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı demirdokum-klima-kumanda-soguk-yaz-ayari-171x300.jpg

Klima kumandası kullanımı ve ayarları:

 • Mode tusu ile Cool veya Kar resminde olması gerkiyor ve dereceyi ortam sıcaklığının Altında (18-24)bir derceye ayarlayınız ve klimayı çalıştırıp 15 dakika bekleyiniz .
 • 15 dakika içersinde klima dış ünite fan ve compressor çalışıp soğuk hava üflemesi gerekir.
 • Klimanız normal ılık hava üflüyor ve soğutma yapmıyor ise klimaya gelen elektriği kesip 5 dk sonra tekrar elektrik verip yukardaki işlemi tekrar deneyiniz eğer hala çalışmıyor ise servis çağırınız.

Demirdöküm Klima Kumandası Sıcak Ayarı

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı demirdokum-klima-kumanda-sicak-ayari-168x300.jpg

Klima kumandası kullanımı ve ayarları:

 • Mode tusu ile heat veya güneş resminde olması gerkiyor ve dereceyi ortam sıcaklığının üstünde (24-30)bir derceye ayarlayınız ve klimayı çalıştırıp 15 dakika bekleyiniz .
 • 15 dakika içersinde klima ısıtmaya başlamadı ise dış ünite fan çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. klima çalışmadı ise klimaya gelen elektriği kesip 5 dk sonra tekrar elektrik verip yukardaki işlemi tekrar deneyiniz eğer hala çalışmıyor ise servis çağırınız.

Demirdöküm Klima Kumandası Sıcak Moda Güneş Veya heat moduna geçmiyorsa

Kumandanın Pillerinden Bir Tanesini Çıkarınız Ve Mode Tuşuna Basılı Tutunuz ve Pili Takınız.

ve daha sonra 5 saniye bekleyiniz. 

sonra mode tuşunu bırakınız.

hepsi bu kadar.şimdi mode tuşu ile heat a alınız.

Derece yi 30 ‘ alınız. Klimayı Çalıştırınız .

En az 20 dakika kumanda ile oynamadan klimanın kendi içersindeki evaperatörü ısıtmasını bekleyiniz.20 dk sonra yavaş yavaş ısı artarak ısıtmaya başlıyacaktır.

İyi Kullanmalar.
Eğer yapamadıysanız yorum bölümünden yazınız.

 • demirdöküm klima kumanda kodu
  0287 – 0288 ve 480 ile 500 arasındaki kodları deneyiniz
demirdöküm klima kumanda resetleme,demirdöküm klima kumandasız nasıl çalışır,demirdöküm klima kumanda kodları,demirdöküm klima kumanda şifresi,demirdöküm klima kumanda kullanımı,demirdöküm klima kumandası fiyatları,demirdöküm klima kumanda Kodu,demirdöküm klima akıllı kumanda kodları,demirdöküm klima kumandası çalışmıyor resimli anlatım.

112 yorum

 1. klimanın üzerindeki swich anahtarı kumanda ile kullanmak için Remote konumuna getiriniz.
  Otomatik: içerisi soğuksa ısıtma modunda ve 24 derecede çalışır, içerisi sıcaksa soğuk konumda çalışır 24 derecede çalışır.
  Manuel: en son hangi konumda çalıştı ise o mode da çalışır.
  bu anahtarda kumanda ile çalıştırma modu yani remote de kullanmanız gerekir…

 2. Fatih bey bu yukarda anlatılanlar kumanda üzerinde heat yazısı çıkmazsa yapılması gerekir . klimanın ekranında mı yoksa kumandanın ekranında mı saat yanıp sönüyor.
  kumandanın ekranında yanıyorsa cancel tuşuna basınız. saat yanıp sönmesi gider. heat a getirip 30 dereceye ayarlayınız. ve 20 dk bekleyiniz.

 3. klimanın çalışma prensibi bu şekilde yaz konumunda fan direk çalışır . Kış konumanda ise fan çalışmaz önce dış ünite motor çalışır gazı ısıtır ve daha sonra iç ünite çalışmaya başlar.Eğer direk çalışmış olsaydı içeriye soğuk hava üflerdi.
  sıçak mode heatta ve 30 derecede iken 10 dk 15 dk geç çalışır dış ortamın soğukluğuna bağlı olarak …

 4. Evet dış ünite içindeki compressör devreye girmiyorsa veya gaz yoksa iç ünite 30 dk da geçse iç ünite devreye girmez.Dış ünitede kondastör arızalı olabilir, veya gaz olmayabilir.

 5. Sıcakta iç ünite çalışıyor ancak sıcak uflemiyor
  Dış ünite çalışmıyor

  Soğuğa aldigimda soğuk üflüyor dış ünitede çalışıyor

  Neden sıcak üflemiyor teşekkür ederim

 6. Sıcak Konuma Alındığında 15 Dk Bekleyiniz Hemen Motor devreye Girmez Eger Beklediğiniz Halde Devreye Girmiyorsa İç Ünite Oda Sensöründe Arıza Olabilir. İç ünite Filitresi alt kısmında siyah bir sensör var bu sensörü bir bardakdaki soğuk su içiersine koyulduğu zaman dış ünite hemen devreye girer…eger gazı varsa çalıştıktan 10 dk sonra iç ünite sıcak üflemeye başlar…

  • Hava 0 dereceye yakın olduğu zamanlarda klima çokça defrosta geçer ve defrost sırasında biraz serince bir hava gelebilir bu normaldir… veyaklima sürekli çalışıp istenilen ısıya gelmediği zaman dış üniteniz buz tutmuş olabilir.Dış Ünitedeki buzun erimesi için biraz klimayı kapatabilirsiniz.

 7. Klimam soguk hava ufluyor butun modlar calisiyor ama sicaga aldigimda ekranda dry simgesi cikiyor ve calismiyor dis unitede calismiyor degil 15 dk saatlerce beklediğim de oldu ne yapmayalim

  • klimanızın gazı eksik olabilir damla işareti hem nem alma olarak geçer birde gaz eksik olduğu zaman mecburi defrosta geçtiği zaman yanar. soğuk moda aldığınızda biraz serin üfler sıcak moda aldığınızda ise çalışmazsa gaz eksik olabilir.

 8. Merhaba,
  Yaklasik 4 yildir 18btu demirdokum klima kullaniyoruz.sogutmasi ok guzel fakat isitmasi aligimiz gundn beri problemli dfalarca servis gli ama problemin olmdigini soyleyerek bask bir islem yaptigini servis kayitlarina yazarak gitti. Klima sicak modda calisiyor fakat ortami isitmadan fan calismya basliyor sicak hava uflmyi birakiyor. İsinan oda tekrar soguyor,sonra tekrar sicak mod devreye giriyor ve tekrar sicak hava uflemeye devam ediyor. Garanti suresi bittikten sonra tekrar servis cagirdim,kartinin arizali oldugunu ayarlanan modda kalmayip devreye girip ciktigini belirtti. Bu problem aldigimizdan beri vardi. Klima garantisi bittikten sonra kartin arizali oldugu soylendi. Problem gercekten nedir ne yapmaliyiz, kac yildir klimayi kisin kullanamiyoruz. Yardimlariniz lutfen

  • – Klima sicak modda calisiyor fakat ortami isitmadan fan calismya basliyor sicak hava uflmyi birakiyor- < burayı birazdaha açık anlatın merhaba öncelikle klimalar ısıtmada çalışma sistemi olarak kumandadan çalıştırdığınızda klima dış ünitesi devreye girer ve gazı ısıtır ve daha sonra iç ünite devreye girer. ilk olarak ılık hava gelsede bu artarak devam eder içerisi ısındıkça klimanını üflediği hava da ısınarak artar. klimanızın gazı ile ilgili sorunu yoksa servise şu soruyu sorun klima dış ünite fanı basınca bağlı olarak durup çalışiyor mu? bu sorunun yanıtı evet ise iç ünite oda termostatı arızalı olabilir. veya iç ünite boru sensörü arızalı olabilir çünkü kartı bu sensörler yönetiyor.

  • iki sebebi olabilr 1-) kumanda arizali veya 2-) klima ic unitedeki alici goz arizalidir.
   Test etmek icin cep telf. Kamera bolumu acilir ve kumanda ile telf kamerasina dogru kumandanin tuslarina basildiginda telf. Ekraninda kumandanin gonderdigi sinyal isigi gorunuyor ise kumanda saglamdir.gorunmuyor ise kumanda arizalidir.

 9. mehaba geçen yazdan beri çalıştırmadığım demirdöküm 12 binlik klimamı soğuk moda getirip devreye aldım bir saat soğuttu ama daha sonra sadece ılık üflemeye başladı şarteli kapatıp bekledim tekrar denendim ama sonuç aynı soğutmuyor ne yapabilirim

 10. S.a bende termostar modeli var orijinal kumandasi yok qunda kt-528 kumanda kullanıyorum. Uyku moduna alamıyorum eskiden hem dış motor hem iç taraf dururdu simDi sadece dış taraf duruyor iç taraf durmuyor. Çocuklar uyudugu için sıkıntı yasıyorum bir çözümünuz var mı

  • yaz modunda çalışırken iç ünite sürekli çalışır kış modunda dış ünite ve iç ünite birlikte termostata geçer .iç ünite sesinden rahatsız oluyorsanız. iç ünite fan modununu en düşük fana alınız.

  • Klima Kumanda ayarını 16 dereceye ayarladıktan sonra klima 5 sn sonra oda sıcaklığını gösterir. 32 derce gösterdiği oda ısısıdır klima soğutarak derceyi 16 dereceye kadar çalışacaktır herhangi bir arıza yoksa. Klima Soğuk üflemiyorsa bir arıza vardır. servis çağırınız.

 11. klimam ı cool a alıyorum ve 25 dereceye getiriyorum ama hala soğuk üflemiyor ılık üflüyor clean düğmesine basmamı önerdiler clean düğmesine bastığımda onlaylama düt sesi çıkmıyor cevap verirseniz sevinirim

 12. Mrb demirdöküm blurline 9000 btu klimam var, düşük fanda çalışırken (24 derecede ayarli) soğutma yaparken ısıtmaya geçiyor, daha önceden ekranda bulunan kafa resimlerinden en soldaki pembe kafa resmi var, soğuk modinda ekranda kar resmi var tabiki, ne yapmaliyim?

  • sağ bölümde veya lambaların ekranın hemen tanında bir küçük buton var o butona 1 kere bastığınızda soğuk mode da çalışıyor. bu butonu görebilmeniz için öndeki filitre kapağını kaldırınız.

 13. Klimamı yaz modundan kış moduna aldım
  İç ünitede girdap işaret çıkıyor ve ısıtma yapmıyor.
  15 dk çalışıyor sonra duruyor tekrar çalışmaya başlayınca yine ılık üflüyor ısıtmıyor
  Ne yapabilirim acaba?

 14. Selamünaleyküm arkadaşım benim klimam inverter 18 binlik vaillant sıçak konuma aldığımda klimanın altına daha serin hava verirken karşıya sıçak hava veriyor klimanın altında oturamaz olduk bunun sebebi nedir? Yardımlarınız icin çok teşekkür ederim.

 15. MErhaba York Demirdöküm 12000 Btu lük bir klimam var.Timer on ve Timer off özellikleriyle klimayı açıp kapatmak istiyorum.0,5 Saat sonrasına açılması için ayarlıyorum.Kumanda aktive olup çalışıyormuş gibi duruyor ama ünite devreye girmiyor.Kumanda iletişim kuramıyordur diye klimanın dibine kadar götürdüm.Devreye girmedi.Eksik birşeyler mi yapıyorum acaba.

 16. Merhaba. Blueline klimam var. Yazın çok iyi çalıştı kışın da güzel sıcak hava üflüyor fakat klima bi süre sonra duruyor 10 15 dakika sonra yeniden çalışmaya başlıyor ve bunu cok sık tekrarlamaya başladı. Nasıl düzeltebilirim.

 17. İyi akşamlar, bende demirdöküm pacıfıc line 12hp lik klima,kumandadan heat ı seçmeme karşın soğuk hava gülüyor ısıtıyor, bu arada dış ünitedeki rekorlar karlanıyor. Ayarladığı 3o derecelik kısımdaki rakamların yerine devamlı düşen rakamlar oluyor ve eksi3_4_5 diye düşüyor ve sıcak hava vermiyor nedeni ne olabilir.

 18. Merhaba,
  Demirdöküm klima kumandası pilleri on sefer yenilememe rağmen sinyal alıp vermede sorun yaşıyorum. Aç Kapa düğmesine ya birkaç kez basınca veyahutta basılı tutarak klimanın karşısında oynatınca sinyal alıyor.
  Bu klimadan çektiğimi…

 19. Merhaba
  Kolay gelsin benim demiRdöküm pasific line modeli klimam var ama kumandasını kaybettin ARTIKO KT-N828 universal bir kumanda aldım.Daha önceleri çalışıyordu ama kumanda pilini değiştirdim o yüzden kumandaya girdiğim kod işlem görmüyor başka bir kod bulamadım yardımcı olursanız sevinirim..

 20. merhaba iyigünler demirdöküm klima kullanıyorum 12000 btu klima soğutma modunda çalişiyo sıcak moda alıyorum 30 dakika beklememe ramen klima çalışmıyo sorun ne olabilir soğutma yapıyo sıcak moda geçmiyo

 21. Merhaba demirdöküm klima yı sıcaklık ayarinda calistyorm sıcaklık veriyor ama bir süre sonra kesiyo klimanın uzerindeki sleep ışığı yanıp sönüyor . Ne arıza olabilir ne yapmalıyım bilgi verirmisiniz . Teşekkürler.

  • kumanda üzerinde ön veya arka kısmında kumandayı resetleyebileceginiz kalemle reset atabileceginiz . buton resetleyin veya kumanda pili çıkartıp tekrar çalıştırıp deneyiniz.

  • normalde klima üzerindeki otomatik çalıştırma butonuna 1 kere basıldığında soğukta 2 kere basıldığında sıcakta çalışır. ama derece ayarlamak için kumanda olması gerekir.

  • klimayı çalıştırın ve dış ünite 5 – 10 dk sonra devreye girdi mi kontrol ediniz. dış ünite devreye girdiyse bakır boruları kontrol ediniz soğukluk var mı
   hafif soğukluk varsa gazı eksik olabilir. hiç soğukluk yoksa kondastörü arızalı olabilir.

 22. ıyıgunler benım demırdokum 12 bınlık klıma var kumandası acma kapatma yapıyor ama soguk azaltma dugmesıne bastıgımda calısmıyor ama kılıma kendı kendıne sogutuyor tusların calısması ıcın ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevınırım yanı ucken modunda kaldı kar ısaretıne alamıyorum

 23. Kilimam 18 BTU sıcak ayarina alıyorum sistem çalışıyor belli bir zaman sonra içeriye sıcak hava veriyor lakin 3 dk sonra duruyor belirlenen sıcaklığa ulastirmiyor

  • klima iç ünite serpantini sıcaklık değeri cihazın sıcaklık üflemesi için gerekli ısıya ulaşmadığı için beklemeye geçiyor. klima iç ünitesi belirli ısıya ulaştığında iç ünite ılık dan üflemeye başlar. ısı fazla yüksek olmadığı için üfleme etkisiyle dahada azaldığı için saat lambası yanar ve iç ünitenin tekrar ısınmasını bekler. bu sorunun sebebi klima gazı yetersiz veya borulardan gazz geçişi tam olarak gerçekleşmemektedir tıkanıklık da olabilir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*