Eşme Airfel Servisi

Uşak Eşme Airfel Teknik Servisleri


DİKER SOĞUTMA-ALİM DİKER
ŞEHİT ALİBEY MAH. ÇARŞI CAMİİ ALTI Uşak / Eşme
Telefonu: 0 276 414 51 89

 • Eşme Airfel Servis Telefonu Nedir ?

  Eşme Airfel Servisine 444 999 0 kombi-servis telefonu numarasından iletişime geçebilirsiniz...
 • Airfel kombi garanti süresi ne kadar ?

  Airfel Kombiler T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı direktifleri doğrultusunda 2 yıl cihaz garantisine sahiptir..
 • Airfel Kombiler kaç çeşittir?

  Airfel kombiler bacalı ve Hermetik olnası itibariyle 2 ye ayrılır.
 • Airfel Bacalı mı yoksa hermetik kombiyimi tercih etmeliyim?

  kombilerde tıkanıklık olması durumunda patlama olayları yaşanmaktadır. Bu sebepten dolayı Airfel hermetik kombiyi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz ?
 • Airfel Kombinin su basınç ayarı kaçta olmalıdır?

  Manometreden okunacak basınç değerinin 1-2 bar arasında olması gerekmektedir. Airfel kombi gibi hem analog hem dijital manometreye sahip kombilerde bu değerler kolaylıkla takip edilebilir.
 • Airfel Yoğuşmalı Kombi Tavsiye ediyormusunuz ?

  Airfel Yoğuşmalı kombiler normal hermetik kombiye göre % 30 daha az yakıt yakar . Tabiki tavsiye ediyoruz.
 • Airfel Kombide Hangi Markayı tavsiye ediyorsunuz.?

  Mazeme Tedarik ve servis hizmet yaygınlığı olarak en çok tercih edilen marka Airfel Digifel kombiyi tavsiye ediyoruz.
 • Airfel kombi sıcak su ayarı kaç derece olmalı ?

  Airfel Kombiler Sıcak su ayrını vucut ısısına göre ayarlamamız en doğrusu. Eğer sıcak su kullanırken suyu ılıştırıyorsak kombi ısı ayarı yüksek olduğunu gösterir.bizm kendi deneyimlerimize göre 40 dereceyi tavsiye ediyoruz.
 • Airfel Yoğuşmalı kombi Tavsiyesi 2020 ?

  Malzeme Tedarik ve servis hizmet yaygınlığı olarak en çok tercih edilen marka Airfel Digifel Tam Yoğuşmalı kombiyi tavsiye ediyoruz.
 • Airfel kombi mi Buderus mu ?

  Forumlardanda araştırınız en çok arıza yapan bosch ve buderus marka kombilerdir. Airfelse kendini kalite konusunda kanıtlamış bir marka ve kombileri de klimaları kadar kaliteli . Mukayese bile etmeden tabiki Airfel Kombiyi tavsiye ediyoruz.
 • Airfel Çift eşanjörlü KOMBİMİ Yoksa tek eşanjörlü KOMBİMİ tercih etmeliyim ?

  Airfel Çift eşanjörlü kombilerde çeşme ısıtma suyu 2. eşanjörden geçtiği için ana eşanjör kireçlenmiyor. 2. eşanjör kireci her bakımda kolaylıkla temizlendiği için kombi uzun vadede masraf çıkarmaz. Airfel Tek eşanjörlü kombilerde çeşme ısıtma suyu ana eşanjörden geçtiği için ana eşanjör kireçleniyor. Ana eşanjör kireci zamanla artıyor ve ana eşanjör temizlenmesi düzen tutmadığı için ana eşanjör değiştirilmesi 1300 tl civarında bir masraf çıkarmaktadır..
 • Airfel Hermetik ve yoğuşmalı kombi arasındaki fark nedir?

  Airfel Hermetik kombi örnek vermek gerekirse normal tencere misali alttan ateş yanıyor üstte eşanjör ısınıyor. Yoğuşmalı kombi ise çelik düdüklü tencere misali gibidir. Hemen ısınması ve suyu ani ısıtması ile çok çabuk ısınması ve az yakması ile her açıdan hermetik kombiye göre %40 lara varan tasarruf sağlamaktadır.
 • Airfel Yoğuşmalı kombi kaç metrekarede kullanılır ?

  Airfel Yoğuşmalı kombiler 50 metrekareden 250 metrekareye kadar kullanılabilir. Müşterilere genelde tavisyemiz coğrafi olarak soğuk iklim olan bir şehirde yaşıyorsanız mutlaka yoğuşmalı kombi almanızı tavsiye ediyoruz. .
 • Airfel LP Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Su basıncı düşük Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 0,4 barın altına düşmüş ise anakart bu arızayı verir. Kalorifer tesisatında kaçak olması durumunda su basıncı düşer. Bu nedenle tesisatta oluşabilecek kaçak ve sızıntıları kontrol ediniz. Eğer su basıncı düşük ise (1 barın altında) su doldurma vanasını açarak kombinin 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su dolduma işlemi bittikten sonar su doldurma vanasını mutlaka kapatınız.
 • Airfel HL Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Limit thermostat devrede. Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 90°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Hatanın giderilmesi ve normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel AF Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Prosestat devrede değil Kombinin baca sisteminde veya presostat elemanında bir sorun olduğunda bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel HB Arıza Hata Kodu Nedir ?

  CH dönüş NTC hatası Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel DB Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Kullanım suyu NTC hatası Eğer kullanım sıcak suyu sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel BC Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Ateşleme hatası veya brülör kontrol hatası Gaz tipi olarak doğalgaz seçili ise üç ardışık başarısız ateşleme eğer gaz tipi LPG seçili ise bir başarısız ateşlemenin ardından bu hata meydana gelmektedir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel Eşme servisine başvurunuz.
 • Airfel G1 Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Gaz valfi modülasyon hatası Eğer gaz valfi modülasyon bağlantısında bir arıza meydana gelmişse kombi bu hatayı verir. Ancak kombi minimum kapasitede yanmaya devam eder. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
 • Airfel AS Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Prosestat kontağı kapalı-kararsızlık hatası Fanın çalışmamasına rağmen presostat kontağı 15 saniye boyunca kapalı konumda ise bu hata meydana gelir. Presostat kontağı açıldığında hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına geri döner. Eğer arıza geçmez ise mutlaka Eşme Airfel servisine telefonu arayınız.
 • Airfel FR Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Donma Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 1°C nin altına düşerse bu hata meydana gelir. Eğer sıcaklık değeri 1°C nin üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına devam eder. Eğer hata geçmez ise mutlaka Aırfel servisine başvurunuz.
 • Airfel HP Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Yüksek su basıncı Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 2.8 barı aştığında bu arıza meydana gelir. Su basıncı 2.5 barın altına düştünde ise hata otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel HT Arıza Hata Kodu Nedir ?

  CH gidiş NTC aşırı ısınma Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 88°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Su sıcaklığı 75 °C altına düştüğünde hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata ortadan kalkmaz ise Eşme Airfel teknik servisine başvurunuz.
 • Airfel FL Arıza Hata Kodu Nedir ?

  FL Baca gazı NTC aşırı ısınma hatası Baca gazı sıcaklığı 100°C yi aştında bu hata meydana gelir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel Eşme servisine başvurunuz.
 • Airfel CL Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Reküperatör yoğuşma suyu hata tespiti Reküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata meydana gelmektedir. Yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz. Mutlaka Eşme Airfel Servis ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Airfel FE Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Fan encoder sinyali hatası Fan modülasyon sinyali 5 saniyelik bir süre boyunca istenilen aralık dışındaysa, fan çalışsa bile bu uyarı verilir. Ancak işlem fan modülasyonu olmadan devam eder. Sinyal istenilen aralığa geldiğinde ise uyarı otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel Eşme servisine başvurunuz
 • Airfel rb Presostat Arıza Hata Kodu Nedir ?

  CH Dönüş NTC hatası Eğer merkezi ısıtma suyu dönüş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel Eşme servisine başvurunuz.
 • Airfel FB Presostat Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Baca gazı NTC prob hatası Eğer baca gazı sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Eşme Airfel Servisine başvurunuz.
 • Airfel b2 Arıza Kodu nedir ?

  İyonizasyon Bileşen Hatası Alev sinyali 15 saniye boyunca algılanmaz ise bu hata meydana gelmektedir. Alev sinyali 2 saniyede algılanır ise kombi normal çalışmaya yeniden başlar. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel b4 Arıza Kodu nedir ?

  Beklenmeyen İyonizasyon Hatası Brülör kapalı iken en az 20 saniye boyunca sözde bir alev tespit edilirse bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
 • Airfel b3 Arıza Kodu nedir ?

  Gaz Valfi Geri besleme Hatası Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel b5 Arıza Kodu nedir ?

  Gaz valfi geribesleme hatası 2 Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Eşme Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel b6 Arıza Kodu nedir ?

  Beklenmeyen gaz valfi geri besleme hatası Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Eşme Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel LE Arıza Kodu nedir ?

  Düşük voltaj hatası Eğer besleme voltajı 170V un altına düşerse bu hata meydana gelir. Besleme voltajı 180V un üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar. Hata ortadan kalkmaz ise Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
 • Demirdöküm F27 Arıza Kodu nedir ?

  Alev algılama hatası: Nitromix kombide bu hata kodu var ise iyonizasyon elektrodu arızalı demektir.
 • Airfel Fh Arıza Kodu nedir ?

  Yüksek baca gazı sıcaklığı uyarısı Eğer baca gazı sıcaklığı 95°C yi aştığında bu hata meydana gelir ve kombi durur, Anti-Fast cycle time aktif hale gelir. Eğer baca gazı sıcaklığı 85 °C nin altına düşerse, kombi normal çalışmaya devam eder. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Eşme Airfel servisine başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 7 =