İzmir Airfel Teknik Servisi

İzmir Teknik Servisi Airfel Teknik Servisleri


Şehir :
İlçe : İzmir Teknik Servisi
Hizmeti : Airfel Teknik Servis
Telefonu : 444 999 0

 • İzmir Teknik Servisi Airfel Servis Telefonu Nedir ?

  İzmir Teknik Servisi Airfel Servisine 444 999 0 kombi-servis telefonu numarasından iletişime geçebilirsiniz...
 • Airfel kombi garanti süresi ne kadar ?

  Airfel Kombiler T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı direktifleri doğrultusunda 2 yıl cihaz garantisine sahiptir..
 • Airfel Kombiler kaç çeşittir?

  Airfel kombiler bacalı ve Hermetik olnası itibariyle 2 ye ayrılır.
 • Airfel Bacalı mı yoksa hermetik kombiyimi tercih etmeliyim?

  kombilerde tıkanıklık olması durumunda patlama olayları yaşanmaktadır. Bu sebepten dolayı Airfel hermetik kombiyi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz ?
 • Airfel Kombinin su basınç ayarı kaçta olmalıdır?

  Manometreden okunacak basınç değerinin 1-2 bar arasında olması gerekmektedir. Airfel kombi gibi hem analog hem dijital manometreye sahip kombilerde bu değerler kolaylıkla takip edilebilir.
 • Airfel Yoğuşmalı Kombi Tavsiye ediyormusunuz ?

  Airfel Yoğuşmalı kombiler normal hermetik kombiye göre % 30 daha az yakıt yakar . Tabiki tavsiye ediyoruz.
 • Airfel Kombide Hangi Markayı tavsiye ediyorsunuz.?

  Mazeme Tedarik ve servis hizmet yaygınlığı olarak en çok tercih edilen marka Airfel Digifel kombiyi tavsiye ediyoruz.
 • Airfel kombi sıcak su ayarı kaç derece olmalı ?

  Airfel Kombiler Sıcak su ayrını vucut ısısına göre ayarlamamız en doğrusu. Eğer sıcak su kullanırken suyu ılıştırıyorsak kombi ısı ayarı yüksek olduğunu gösterir.bizm kendi deneyimlerimize göre 40 dereceyi tavsiye ediyoruz.
 • Airfel Yoğuşmalı kombi Tavsiyesi 2020 ?

  Malzeme Tedarik ve servis hizmet yaygınlığı olarak en çok tercih edilen marka Airfel Digifel Tam Yoğuşmalı kombiyi tavsiye ediyoruz.
 • Airfel kombi mi Buderus mu ?

  Forumlardanda araştırınız en çok arıza yapan bosch ve buderus marka kombilerdir. Airfelse kendini kalite konusunda kanıtlamış bir marka ve kombileri de klimaları kadar kaliteli . Mukayese bile etmeden tabiki Airfel Kombiyi tavsiye ediyoruz.
 • Airfel Çift eşanjörlü KOMBİMİ Yoksa tek eşanjörlü KOMBİMİ tercih etmeliyim ?

  Airfel Çift eşanjörlü kombilerde çeşme ısıtma suyu 2. eşanjörden geçtiği için ana eşanjör kireçlenmiyor. 2. eşanjör kireci her bakımda kolaylıkla temizlendiği için kombi uzun vadede masraf çıkarmaz. Airfel Tek eşanjörlü kombilerde çeşme ısıtma suyu ana eşanjörden geçtiği için ana eşanjör kireçleniyor. Ana eşanjör kireci zamanla artıyor ve ana eşanjör temizlenmesi düzen tutmadığı için ana eşanjör değiştirilmesi 1300 tl civarında bir masraf çıkarmaktadır..
 • Airfel Hermetik ve yoğuşmalı kombi arasındaki fark nedir?

  Airfel Hermetik kombi örnek vermek gerekirse normal tencere misali alttan ateş yanıyor üstte eşanjör ısınıyor. Yoğuşmalı kombi ise çelik düdüklü tencere misali gibidir. Hemen ısınması ve suyu ani ısıtması ile çok çabuk ısınması ve az yakması ile her açıdan hermetik kombiye göre %40 lara varan tasarruf sağlamaktadır.
 • Airfel Yoğuşmalı kombi kaç metrekarede kullanılır ?

  Airfel Yoğuşmalı kombiler 50 metrekareden 250 metrekareye kadar kullanılabilir. Müşterilere genelde tavisyemiz coğrafi olarak soğuk iklim olan bir şehirde yaşıyorsanız mutlaka yoğuşmalı kombi almanızı tavsiye ediyoruz. .
 • Airfel LP Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Su basıncı düşük Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 0,4 barın altına düşmüş ise anakart bu arızayı verir. Kalorifer tesisatında kaçak olması durumunda su basıncı düşer. Bu nedenle tesisatta oluşabilecek kaçak ve sızıntıları kontrol ediniz. Eğer su basıncı düşük ise (1 barın altında) su doldurma vanasını açarak kombinin 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su dolduma işlemi bittikten sonar su doldurma vanasını mutlaka kapatınız.
 • Airfel HL Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Limit thermostat devrede. Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 90°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Hatanın giderilmesi ve normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel AF Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Prosestat devrede değil Kombinin baca sisteminde veya presostat elemanında bir sorun olduğunda bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel HB Arıza Hata Kodu Nedir ?

  CH dönüş NTC hatası Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel DB Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Kullanım suyu NTC hatası Eğer kullanım sıcak suyu sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel BC Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Ateşleme hatası veya brülör kontrol hatası Gaz tipi olarak doğalgaz seçili ise üç ardışık başarısız ateşleme eğer gaz tipi LPG seçili ise bir başarısız ateşlemenin ardından bu hata meydana gelmektedir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel İzmir Teknik Servisi servisine başvurunuz.
 • Airfel G1 Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Gaz valfi modülasyon hatası Eğer gaz valfi modülasyon bağlantısında bir arıza meydana gelmişse kombi bu hatayı verir. Ancak kombi minimum kapasitede yanmaya devam eder. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
 • Airfel AS Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Prosestat kontağı kapalı-kararsızlık hatası Fanın çalışmamasına rağmen presostat kontağı 15 saniye boyunca kapalı konumda ise bu hata meydana gelir. Presostat kontağı açıldığında hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına geri döner. Eğer arıza geçmez ise mutlaka İzmir Teknik Servisi Airfel servisine telefonu arayınız.
 • Airfel FR Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Donma Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 1°C nin altına düşerse bu hata meydana gelir. Eğer sıcaklık değeri 1°C nin üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına devam eder. Eğer hata geçmez ise mutlaka Aırfel servisine başvurunuz.
 • Airfel HP Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Yüksek su basıncı Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 2.8 barı aştığında bu arıza meydana gelir. Su basıncı 2.5 barın altına düştünde ise hata otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel HT Arıza Hata Kodu Nedir ?

  CH gidiş NTC aşırı ısınma Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 88°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Su sıcaklığı 75 °C altına düştüğünde hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata ortadan kalkmaz ise İzmir Teknik Servisi Airfel teknik servisine başvurunuz.
 • Airfel FL Arıza Hata Kodu Nedir ?

  FL Baca gazı NTC aşırı ısınma hatası Baca gazı sıcaklığı 100°C yi aştında bu hata meydana gelir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel İzmir Teknik Servisi servisine başvurunuz.
 • Airfel CL Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Reküperatör yoğuşma suyu hata tespiti Reküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata meydana gelmektedir. Yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz. Mutlaka İzmir Teknik Servisi Airfel Servis ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Airfel FE Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Fan encoder sinyali hatası Fan modülasyon sinyali 5 saniyelik bir süre boyunca istenilen aralık dışındaysa, fan çalışsa bile bu uyarı verilir. Ancak işlem fan modülasyonu olmadan devam eder. Sinyal istenilen aralığa geldiğinde ise uyarı otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel İzmir Teknik Servisi servisine başvurunuz
 • Airfel rb Presostat Arıza Hata Kodu Nedir ?

  CH Dönüş NTC hatası Eğer merkezi ısıtma suyu dönüş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel İzmir Teknik Servisi servisine başvurunuz.
 • Airfel FB Presostat Arıza Hata Kodu Nedir ?

  Baca gazı NTC prob hatası Eğer baca gazı sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka İzmir Teknik Servisi Airfel Servisine başvurunuz.
 • Airfel b2 Arıza Kodu nedir ?

  İyonizasyon Bileşen Hatası Alev sinyali 15 saniye boyunca algılanmaz ise bu hata meydana gelmektedir. Alev sinyali 2 saniyede algılanır ise kombi normal çalışmaya yeniden başlar. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel b4 Arıza Kodu nedir ?

  Beklenmeyen İyonizasyon Hatası Brülör kapalı iken en az 20 saniye boyunca sözde bir alev tespit edilirse bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
 • Airfel b3 Arıza Kodu nedir ?

  Gaz Valfi Geri besleme Hatası Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel b5 Arıza Kodu nedir ?

  Gaz valfi geribesleme hatası 2 Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka İzmir Teknik Servisi Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel b6 Arıza Kodu nedir ?

  Beklenmeyen gaz valfi geri besleme hatası Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka İzmir Teknik Servisi Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel LE Arıza Kodu nedir ?

  Düşük voltaj hatası Eğer besleme voltajı 170V un altına düşerse bu hata meydana gelir. Besleme voltajı 180V un üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar. Hata ortadan kalkmaz ise Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
 • Airfel Fh Arıza Kodu nedir ?

  Yüksek baca gazı sıcaklığı uyarısı Eğer baca gazı sıcaklığı 95°C yi aştığında bu hata meydana gelir ve kombi durur, Anti-Fast cycle time aktif hale gelir. Eğer baca gazı sıcaklığı 85 °C nin altına düşerse, kombi normal çalışmaya devam eder. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka İzmir Teknik Servisi Airfel servisine başvurunuz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi Reset nasıl Yapılır ?

  Reset tuşu (yeniden kurma tuşu veya sıfırlama tuşu) herhangi bir nedenden dolayı arızaya geçen kombinin tekrar devreye alınmasını sağlar. R tuşuna 5sn basılı tutunuz. Böylece kombi tekrar çalışmayı deneyecektir. A2CPX024BATR,A2CPX030BATR,A2CPX038BATR
 • Airfel Digifel Premix Kombi C10 Hata Kodu Nedir ?

  Harici Sensör Hatası Kombiye harici bir sensör takıldığında sensörde oluşan arıza veya sensörkablosu gibi durumlarda ekranda buhata kodu belirir.
  Kabloları ve anakartta ilgili soket bağlantısını kontrol ediniz. NTC direnç değerlerini kontrol ederek karşılaştırınız. Yeni NTC takarak çalışmayı kontrol ediniz. Eğer kombi NTC değiştikten sonra çalışıyorsa diğer NTC arızalı demektir. NTC sensörü değiştiriniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C20 Hata Kodu Nedir ?

  C20 Kalorifer gidiş sensörü hatası Kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir.
  Sıfırlama RESET tuşu bu kodda görev yapamayabilir.Kabloları ve anakartta ilgili soket bağlantısını kontrol ediniz. NTC direnç değerlerini kontrol ederek karşılaştırınız. Yeni NTC takarak çalışmayı kontrol ediniz. Eğer NTC değiştikten sonra kombi çalışıyorsa diğer NTC arızalı demektir. NTC sensörü değiştiriniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C28 Hata Kodu Nedir ?

  C28 Baca gazı sensörü hatası Baca gazı sensörünün arızalı olduğunu ve baca gazı sıcaklığını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamayabilir.Kabloları ve anakartta ilgili soket bağlantısını kontrol ediniz. NTC direnç değerlerini kontrol ederek karşılaştırınız.
  Yeni NTC takarak çalışmayı kontrol ediniz. Eğer kombi NTC değiştikten sonra çalışıyorsa diğer NTC arızalı demektir. NTC sensörü değiştiriniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C40 Arıza Kodu Nedir ?

  C40 : Kalorifer dönüş sensörü hatası Kalorifer dönüş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir.Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamayabilir.Kabloları ve anakartta ilgili soket bağlantısını kontrol ediniz. NTC direnç değerlerini kontrol ederek karşılaştırınız.Yeni NTC takarak çalışmayı kontrol ediniz. Eğer NTC değiştikten sonra kombi çalışıyorsa diğer NTC arızalı demektir. NTC sensörü değiştiriniz..
 • Airfel Digifel Premix Kombi C50 Arıza Kodu Nedir ?

  C50 : Kullanım suyu sensörü hatası Plakalı eşanjör üzerinde bulunan NTC arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart buarızayı verir.Sıfırlama tuşu bukodda görev yapamaya bilir.Kablolarıve anakartta ilgili soket bağlantısını kontrol ediniz. NTC direnç değerlerini kontrol ederek karşılaştırınız. Yeni NTC takarak çalışmayı kontrol ediniz. Eğer NTC değiştikten sonra kombi çalışıyorsa diğer NTC arızalı demektir. NTC sensörü değiştiriniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C52 Arıza Kodu Nedir ?

  C52 : Kullanımsuyu sensörü 2 hatası Boyler veya kullanım suyu giriş tarafın ayerleştirilen NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir.Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir. Kabloları ve ana kartta ilgili soket bağlantısını kontrol ediniz. NTC direnç değerlerini kontrol ederek karşılaştırınız. Yeni NTC takarak çalışmayı kontrol ediniz. Eğer NTC değiştikten sonra kombi çalışıyorsa diğer NTC arızalı demektir. NTC sensörü değiştiriniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C61 Arıza Kodu Nedir ?

  C61 : Oda ünitesi arızalı hatası Kombiye takılan oda termostatında herhangi bir sebepten dolayı meydana gelen arızada ana kart bu kodu verir. Mevcut soket ve kablo bağlantılarını kontrol ediniz. Gerekiyorsa oda termostatını çıkarıp kombiyi oda termostatsız çalıştırınız. Kombi budurumda çalışıyorsa oda termostatı ayarlarını kontrol edin. Gerekiyorsa oda termostatını değiştirin.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C62 Arıza Kodu Nedir ?

  C62 : Oda ünitesi yanlış bağlantı hatası Kombiye takılan oda termostatı bağlantı noktasını desteklemiyorsa veya ana karta uyumlu değil ise anakart bu hatayı verir. Ayrıca kartta OPENTHER Moda termostatı bağlantı noktasıda olduğundan bu iki bağlantı noktasına uyumsuz odatermostatı girişi yapıldığında bukod görünebilir. Oda termostat soketlerini kontrolediniz. Uygun oda termostatı veya opentherm takılıp takılmadığını kontrol ediniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C78 Arıza Kodu Nedir ?

  C78 : Basınç sensörü hatası Basınç sensörünün arızalı olduğunu ve su basıncını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir. Kabloları ve anakartta ilgili soket bağlantısını kontrol ediniz.
  Basınç sensörü voltaj değerlerini karşılaştırarak ölçüm yapınız. Gerekiyorsa basınç sensörünü değiştiriniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 05 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 05 : Hava atma programı aktif Hava atma programının çalıştığını gösterir. Bu kodda anahtar işareti belirir ve bir süre sonra kendiliğinden normale döner.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C10 Arıza Kodu Nedir ?

  C10 Limit termostat devrede Kalorifer gidiş suyunun 100±4°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz. Bu hata çok sık oluşuyorsa sirkülâsyonu kontrol ediniz. Pompa motoru ve üç yollu vananın görevini yerine getirip getirmediğini kontrol ediniz. Kombi soğuk olduğu halde bu hatayı vermeyi sürdürüyorsa kontrol ettikten sonra limit termostatı değiştiriniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 11 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 11, Güvenli sıcaklık seviyesi aşıldı Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmışsa bu hata kodu verilir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz. Bu hata çok sık oluşuyorsa sirkülâsyonu kontrol ediniz. Pompa motoru ve üç yollu vananın görevini yerine getirip getirmediğini kontrol ediniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 17 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 17 - Su basıncı yüksek hatası Kalorifer devresinde ki su basıncının yüksek olduğunu gösterir (2,5 bar ve yukarısı için). Kombinin suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1,5 olana kadar boşaltın.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 18 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 18 Su basıncı düşük Kalorifer devresinde ki su basıncının düşük olduğunu gösterir. Kombinin suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1,5 olana kadar doldurun. Tesisattaki kaçak durumlarını gözleyin.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 29 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 29 Fan arızası Fan çalışmaya başlamadığında bu hatayı verir. Anakart fan soketi ve fan bağlantı yerini kontrol ediniz. Baca yolunun açık olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 30 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 30 Baca gazı güvenli sıcaklığı aşıldı Baca gazı sıcaklığının 85-90°C arasında olduğunu gösterir. Baca tıkandığında veya yoğuşma suyu giderinde bir tıkanma var ise bu hata oluşabilir. Baca gazı sensörü bağlantılarını kontrol ediniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 33 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 33 Ateşleme hatası Brülörde alev oluşumunda veya kontrolünde sorun olduğunda anakart bu hatayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz. Kombi devreye girmez ise gaz hattını kontrol ediniz. Kapalı gaz vanası var ise açınız. Gaz valfinin görevini yerine getirip getirmediğini kontrol ediniz. Ateşleme elektrotunun brülör yüzeyine olan mesafesini kontrol ediniz. Ateşleme/iyonizasyon elektrodunu kontrol ediniz. Elektrotlar arasında 4mm fazla açıklık var ise ateşleme sorunu oluşabilir.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 51 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 51, Fan devir kontrol hatası Anakart dâhili hatası Fan çalıştığı halde anakartın fanın devrini okuyamaması sonucu oluşan hatadır. Fanın değiştirilmesi önerilir. Anakartı değiştiriniz. Bu hata kodunda görülen iki hatadan öncelikli olarak görülen problem fan arızasıdır, bu sebeple öncelikle fana müdahale edilmelidir. 12 Arıza kodları
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 52 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 52 Anakart Parametre yükleme hatası PC veya ekran üzerinden program veya yeni parametre yüklemesi sonucu oluşan hatalarda oluşur. Fabrika ayarlarına dönünüz ve tekrar yüklemeyi deneyiniz. Sorun devam ederse kartı değiştiriniz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 54 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 54, Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı kalorifer gidişten yüksek hatası Bu hata kodu geçicidir. Bir süre sonra kombi normal çalışmaya devam eder. Bu hata çok sık oluşuyorsa sirkülâsyonu kontrol ediniz. Pompa motoru ve üç yollu vananın görevini yerine getirip getirmediğini kontrol ediniz. Güneş enerji sistemi veya başka bir ısıtıcının kombi ile bağlantısı var ise vanalarını kapatınız.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 56 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 56, Hatalı besleme voltajı Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir. Hata sık sık değişiyorsa voltaj sabitleyici takmanız önerilir.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 56 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 56, Hatalı besleme voltajı Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir. Hata sık sık değişiyorsa voltaj sabitleyici takmanız önerilir.
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 80 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 80, Baca temizleme işlevi etkin Bacacı konumunda geçildiğini belirir. (Her zaman görülmeyebilir.)
 • Airfel Digifel Premix Kombi C1 81 Arıza Kodu Nedir ?

  C1 81, Baca temizleme işleminden uyarısı Bacacı konumundan çıkıldığını gösterir.
 • Airfel Digifel Premix Kombi Donma Koruması Var Mı ?

  Airfel yoğuşmalı kombiler oluşabilecek donma olaylarına karşın cihaz güvenliğini sağlamak amacı ile donma koruması ile donatılmıştır. Kombi kalorifer gidiş sensörü üzerinden devamlı olarak sıcaklığı okuyarak duruma göre davranmaktadır. Bu sensörden okunan sıcaklık değeri 5°C olduğunda kombi brülörü min. güçte yakarak sıcaklık 15°C olana kadar çalıştırır. Sıcaklık 15°C olduğunda ise cihaz kendini kapatır.
  Böylece cihaz donma olayına karşın önlem almış olur. Kombinizin bu fonksiyonu çalıştırabilmesi için kombi kullanılmasa bile mutlaka elektrik beslemesinin ve gaz hattı vanaların açık olması gerekir. Aksi durumda bu fonksiyon görev yapamaz. Kombinizde don olayı durumunu fark ederseniz cihazı kesinlikle çalıştırmayınız. Bu durumda Daikin yetkili servisine başvurunuz.
 • Airfel Digifel Premix Kombi Lpg ile Çalışır Mı ?

  Digifel Premix model kombiler hem doğalgaz hem LPG gaz tipinde çalışabilmektedir. Tüm Digifel Premix serisi kombiler fabrika çıkışı olarak doğalgaza ayarlıdır. Kombi müşterinin tercihine göre LPG ile çalışacaksa kombi üzerinde bazı değişiklikler yapılması gerekir. Gaz dönüşüm işlemi sadece Daikin yetkili servisleri tarafından yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1