Buderus Kombi 70 80 Derece Arızası Nedir?

Buderus kombi 70 80 derece lambası yanıp sönüyor arızası nedir?. Buderus kombi çalışmıyor ?. 70 derece ışığı yanıp sönüyor?. Buderus kombi 70 80 derece ışığı yanıp sönüyor kombi çalışmıyor nasıl düzeltebilirim?. Buderus kombi 70 derece arızası nasıl resetlenir?. Yakınlarda Buderus servisi bulabilir miyim?. Tüm bu sorularınıza makalemizde cevap vermeye çalışacağız.

Buderus kombi 70 80 derece ışığı yanıp sönmesi kombi hava akış sistemi çalışmadığı anlamına gelir Bunu düzeltmek için reset düğmesine 5 saniye basılı tutup bırakınca kombi resetlenir ve tekrar çalışmayı döner Bu şekilde tekrar yine arıza veriyorsa muhtemelen baca fan prosestat veya elektronik kart ile ilgili bir sorun olabilir müşterilerimizin yapabileceği ve kontrol

Baca hava akış parçası olarak en önemli unsurlardan biridir baca yerinden çıkıp çıkmadığı veya ucundaki kuşluk kısmı duruyor mu kontrol edilir.

Fan motoru yanma odası temiz oksijen alımı ve yanma odasındaki yangazın dışarıya atımı için ünlü parçalardan biridir fan motoru çalışıp çalışmadığı kontrol edilir çalışmıyorsa voltaj gelip gelmediğine bakılır Eğer voltaj geliyorsa fan motor arızalıdır gelmiyorsa elektronik kart arızalı olabilir

prosestat fan motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol eden parçadır fan motoru çalıştığı halde 70 80 arızası veriyorsa Muhtemelen prostat arızalı olabilir kontrol edilip Yenisi ile değişmesi gerekebilir Tabii bunları teknik servisin bilgisi ile karar verilecek işlemlerdir ben kendim yaparım tamir ederim diye düşünürseniz alırsınız proses tutan çıkmazsa prostat elinizde kalır boşuna masraf etmiş olursunuz.

son olarak elektronik kart arızalı olabilir elektronik kart arızalı ise fan motoruna voltaj göndermez ve 70-80 arızası verir Bunun tespiti teknik servis tarafından yapılır.

70 80 arızası için Karşıyaka Buderus servisi 0 536 574 75 12 numaralı telefondan arayarak servis çağırınız arıza en kısa sürede tamir edilir 1 yıl garantili ile teslim ediyoruz.

İzmir dışında farklı bir ilde oturuyorsanız Buderus yetkili servisi bu linkten ulaşabilirsiniz